Леванте стигна до обрат в Барселона (видео)

Леванте е в лоша форма и се смъкна в класирането в Примера дивисион, но поднесе изненада в турнира за Купата на краля, като спечели с 2:1 гостуването си на Еспаньол. Валенсианци направиха обрат на RCD Stadium и са фаворити за класиране на четвъртфиналите.

Двубоят започна по-добре за домакините, които поведоха в 28-ата минута. Тогава Пабло Пиати центрира към Жерард Морено и той с глава откри резултата. Само 10 минути по-късно Леванте успя да изравни, а попадението беше на Хосе Моралес от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка на Виктор Санчес, но домакините претендираха, че преди това топката е била излязла в аут.
В 74-ата минута Моралес се разходи необезпокояван през почти цялата защита на Еспаньол и поднесе топката на крака на Иви Лопес, който не се поколеба да я прати в мрежата - 1:2.