Класика в изпълнение на Диего Коща - гол и червен картон (видео + галерия)

Атлетико Мадрид постигна безпроблемна победа над Хетафе с 2:0 и се доближи на 6 точки от Барселона, като в същото време си гарантира, че ще остане на 2-о място в класирането на Ла Лига и след 18-ия кръг. Диего Коща беше централната фигура в двубоя на "Wanda Metropolitano", като отбеляза втория гол за "рохибланкос", но веднага след това получи червен картон.

Резултата в полза на Атлети откри Анхел Корея в 18-ата минута, а като цяло домакините тотално надиграха съперника си и в нито един момент не оставиха съмнения, че ще стигнат до трите точки и ще се реваншират за поражението от Еспаньол в края на миналата година.Атлетико - Хетафе 2:0, Коща с гол и червен картон@@@
Хетафе за пореден път се показа като слаб гост и не сътвори нищо смислено в офанзивен план. Отборът от мадридското предградие е осми в подреждането.

Коща започна като титуляр за първи път след завръщането си в Атлетико. Бившият нападател на Челси се разписа преди няколко дни срещу Леида за Купата на краля, но тогава влезе през второто полувреме. Днес бразилецът с испански състав измести от стартовите 11 Фернандо Торес и си партнираше в предни позиции с Антоан Гризман. Диего Симеоне направи и други промени в състава. От първата минута започнаха получилите почивка в средата на седмицата Ян Облак, Шиме Върсалко, Стефан Савич, Габи Фернандес и Коке.

Хетафе се намираше в средата на класирането, но нямаше много поводи за оптимизъм преди визитата си на "Wanda Metropolitano". Отборът от мадридското предградие не беше отбелязвал гол в последните си 12 мача с Атлетико, но старши треньорът Пепе Бордалас се надяваше футболистите му да изненадат "дюшекчиите". Той заложи на схемата 4-4-2, с Анхел Родригес и Хорхе Молина в атака.

Дъждът в Мадрид не затрудни двата тима, а домакините се постараха от първите минути да покажат, че Хетафе няма да има шанс в този мач. Техничен удар на Диего Коща извън наказателното поле даде сигнал за поредица от скоростни атаки на "червено-белите" и голът не закъсня. В 19-ата минута Гризман се промъкна между няколко противникови футболисти и подаде надясно към Анхел Корея. Аржентинецът стреля веднага с външен фалц и не остави шанс на Еми Мартинес.

След попадението съставът на Симеоне заигра по-прибрано, а в желанието си да се противопоставят в средата на терена гостите извършиха няколко груби нарушения, но жълт картон получи само Франсиско Портийо. Диего Коща също се ядоса от странния критерий на рефера Хосе Луис Мунуера и в типичния си стил му потърси сметка.

Съотборниците на Коща често го търсеха с дълги пасове, но си личеше, че той още не е в оптимална кондиция. До почивката Хетафе не създаде нищо опасно пред Облак и само веднъж словенският страж трябваше да се намесва по-сериозно, но ударът на Анхел Родригес не го затрудни.

Атлетико - Хетафе 2:0, Коща с гол и червен картон@@@

В края на полувремето Диего Симеоне също възнегодува от това, че съдията не санкционира с картони агресивните действия на играчите на Хетафе и беше предупреден, че при следваща подобна реакция ще бъде пратен на трибуните. Публиката също се настрои срещу Мунуера, който в следващите минути подмина два фаула на гостите, но вдигна жълти картони на Гризман и Савич. С това официалните предупреждения за "рохибланкос" станаха пет.

Втората част започна по-спокойно, а Атлетико отново доминираше. Домакините можеха да решат всичко в 58-ата минута, но малко не достигна на Диего Коща да ознаменува с гол първия си мач на новия стадион на "дюшекчиите". Коща открадна топката от Дамиан Суарес и отправи мощен изстрел, но топката прелетя над напречната греда.

След час игра Симеоне смени Ферейра Караско с Томас Тейе, а секунди по-късно Диего Коща удари с лакът футболист на Хетафе, но се размина само с жълт картон. Нападателят обаче нямаше същия късмет в 68-ата минута, когато покачи на 2:0, но заради бурно изразената си радост получи втори картон от Мунуера. Иначе Коща завърши по перфектен начин контра на Атлети и прати топката в мрежата след центриране на Шиме Върсалко. Така той се разписа и във втория си двубой след завръщането в тима, но после се затича към сектора с най-верните фенове и това му коства изгонването.

И с човек по-малко домакините бяха господари на терена. В края на срещата те можеха да стигнат и до трети гол, но първо Гризман, а след това и Коке не успяха да използват статични положения в близост до наказателното поле на Хетафе.

Гостите положиха усилия поне да прекъснат серията си без попадение във вратата на Атлетико, но бяха твърде предвидими с центриранията си.

В следващия кръг Атлетико ще гостува на Ейбар, а Хетафе ще приеме Малага.