Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лесна победа за Атлетико и дебютен гол за Витоло (видео)

Атлетико Мадрид нямаше проблеми и в реванша с третодивизионния Леида от осминафиналите за Купата на краля. Отборът на Диего Симеоне се наложи с 3:0 на "Wanda Metropolitano" и с общ резултат 7:0 продължава напред. Всички голове паднаха след почивката, а техни автори станаха Яник Ферейра Караско, Кевин Гамейро и Витоло, за когото това бе първо попадение за Атлети.

Очаквано, Симеоне заложи на състав, от който отсъстваха почти всички титуляри. Витоло за първи път започна от първата минута, а атаката водеха Диего Коща и Фернандо Торес. Изненадата бе появата на левия фланг на защитата на 22-годишния Серхи Гонсалес, който по принцип е част от дублиращия отбор на "дюшекчиите". Капитанът Габи Фернандес и Аугусто Фернандес си партнираха в средата на терена, а Яник Ферейра Караско стартира по дясното крило.

От известните имена на пейката бяха единствено Анхел Корея и Кевин Гамейро. Всички останали получиха почивка преди тежкото гостуване на Ейбар в края на седмицата.

Леида елиминира Реал Сосиедад на 1/16-финалите, но срещу Атлетико нямаше как да се стигне до сензация и

първият мача бе загубен с 0:4

. В реванша наставникът Жерард Албадалехо дори си позволи да излезе без двамата си основни нападатели Иван Агудо и Боян Радованович, а техните места заеха Марк Ниерга и Хави Лопес.

Началните минути бяха спокойни, но си личеше, че в момента, в който вдигнат темпото, домакините с лекота преодоляват защитата на Леида. В 16-ата минута Люка Ернандес засече с глава центриране от корнер, но топката се отби от гредата. При добавката пък ударът на Ернандес беше блокиран от бранител на гостите. Малко по-късно Торес стреля с глава, но в аут.

Взаимодействието между Торес и Коща не беше перфектно и няколко потенциално опасни атаки се провалиха заради неразбителства между тях. В 25-ата минута Хлапето се отскубна по левия фланг и този път подаде перфектно на съотборника си, но той шутира в тялото на вратаря Диего Ривас.

Лежерната игра на "лос рохибланкос" не им пречеше често да се озовават на голови позиции, но неизменно следваше неточен удар. Дъждът над Мадрид постепенно се усили, както и натискът на Атлетико в края на полувремето. В 41-ата минута Витоло беше изведен в наказателното поле, но Ривас изби силния му удар. Това беше и последната интересна ситуация до почивката, а Диего Симеоне имаше какво да каже на футболистите си, които видимо пестяха сили.

Атлетико започна второто полувреме с една смяна - в игра се появи дебютантът Антонио Монторо вместо Люка Ернандес. Домакините показаха желание да вкарат бърз гол, но защитата на Леида бе доста стабилна в тези минути. Като по правило атаките на "дюшекчиите" се развиваха отляво, но винаги се намираше бранител, който да изчисти топката.

В 57-ата минута поредният пробив на Диего Коща завърши с подаване към подхваналия атаката Караско и белгийският национал откри резултата. Голмайсторът отстъпи мястото си на Анхел Корея, а Гамейро замени Диего Коща и това означаваше още повече скорост в атаката на домакините.

В 67-ата минута Леида нанесе първи изстрел в очертанията на вратата на Атлетико. Отправи го Хорхе Феликс, но Мигел Анхел Моя не се затрудни. Четвърт час преди края Корея беше изпуснат, преодоля съперник до самата аутлиния и поднесе топката на Гамейро, който засече на близката греда - 2:0.

До края на срещата Атлетико отбеляза и още един гол, но той беше важен за Витоло, защото беше негов първи с червено-белия екип. Фернандо Торес изведе с чудесен пас испанския национал и неговият силен удар прати топката в мрежата. Малко по-късно самият Торес беше близо до попадение, но направи излишен финт и защитник на Леида се намеси.

Анхел Корея също можеше да вкара четвърти гол, но след удара му топката мина на сантиметри от гредата, а в последната минута на редовното време Диего Ривас спаси изстрел с глава на Фернандо Торес.

Леида заслужаваше поне почетен гол, но късметът изневери на Хорхе Феликс, който в 92-ата минута разстресе гредата след мощен шут извън наказателното поле.