Леганес взе минимална преднина срещу Виляреал (видео)

Отборът на Леганес победи с 1:0 Виляреал в първи осминафинал от турнира за Купата на краля. Единствения гол отбеляза Нордин Амрабат в началото на второто полувреме. “Жълтата подводница” излезе без част от основните си футболисти, начело с Виктор Руис, Пабло Форналс и Карлос Бака. Техните заместници разочароваха и интересните моменти пред вратата на домакините не бяха никак много.

Първото полувреме беше равностойно и с малко интересни моменти, но след почивката Леганес вдигна оборотите. В 49-ата минута Амрабат се отскубна от защитата на гостите и стреля в близкия ъгъл, Мариано барбоса докосна топката, но не успя да я спре и тя премина голлинията.
При този резултат Виляреал заигра по-офанзивно и пред турския нападател Енес Юнал се откри отличен шанс да изравни, но от близка дистанция той стреля в аут. В 83-ата минута влезлият като резерва Форналс също пропусна да донесе спокойствие на Виляреал преди реванша.

Това е втората победа на Леганес над този съперник през сезона, след като в началото на декември двубоят помежду им за първенство завърши 3:1.