Батшуай блести при успех на Белгия над Исландия

Националният отбор на Белгия постигна трети успех в турнира Лигата на нациите, побеждавайки с 2:0 тима на Исландия. В герой за “червените дяволи” се превърна Мичи Батшуай, който се разписа на два пъти за днешния успех. Нападателят бе точен в 65-ата минута и в 81-ата. Днешната победа остави Белгия на върха в Група 2 на Лига А. Футболистите на Роберто Мартинес са с актив от 9 точки, следвани от Швейцария с 6т.

Отборът на Белгия бе истински господар на терена през голяма част от мача, а по-качествените атаки на домакините започнаха от самото начало на срещата. Първото по-сериозно положение за гол пред вратата на Исландия дойде в 18-ата минута, в която Мичи Батшуай стреля, но ударът му срещна страничния стълб. В 35-ата минута Едер Азар също пробва да открие резултата с хубав удар, който обаче излезе в аут. Две минути по-късно удар на Батшуай бе спасен от Ханес Тор Халдорсон.
Така през първата част селекцията на Белгия не успя да пробие защитния вал на гостите и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

То обаче претърпя промяна в 65-ата минута. Еден Азар пусна добро подаване към Тома Муние, който пък продължи към Миши Батшуай. За нападателя остана единствено да протегне крак и да вкара топката във вратата. В 81-ата минута отново Батшуай попадна в прегръдките на своите съотборници. Този път нападателят се възползва от неразчетено избиването на топката от стража Ханес Тор Халдорсон и от близка дистанция не сгреши.