Автогол нанесе първа загуба на Финландия в Лигата на нациите

Отборът на Гърция победи лидера в Група 2 на Лига С Финландия с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 25-ата минута, когато бранителят на гостите Албин Гранлунд си вкара доста случаен автогол. С трите точки от днешния двубой тимът на Гърция събра актив от 9т., и заема втора позиция в класирането. Финландия продължава да бъде лидер с 12 точки.

Първото полувреме на срещата между Гърция и Финландия не предложи доста интересни мигове за публиката на Олимпийски стадион "Спирос Луис". Въпреки че липсваха положения пред двете врати, южните ни съседи поведоха в резултата след нелеп автогол на Албин Гранлунд в 25-ата минута.
Бранителят вкара топката в собствената си врата след центриране на Василис Торосидис от десния фланг. Подаването на опитния защитник бе засечено от Димитрис Пелкас, а след намесата на стража Лукас Храдеки топката се отби в Гранлунд и влезе във вратата.
През втората част отборът на Финландия имаше своите шансове, от които обаче не се стигна до гол. Първо Яасе Туоминен пробва да застраши вратата на Одисеас Влаходимос, но ударът му премина встрани от вратата, а малко след това отново той бе неточен. Гърците отново взеха инициативата, но доста неточни изяви на Костас Митроглу и Петрос Манталос лишиха тима от втори гол. До края на срещата двата отбора не промениха резултата и футболистите на Ангелос Анастазиадис се поздравиха с ценния домакински успех.