Унгария не срещна съпротива от Естония

Националният отбор на Унгария постигна успех в поредна среща от Лига С на Група 2 на Лигата на нациите. Унгарците се наложиха с 2:0 над последния в групата Естония, а попаденията реализираха Уил Орбан с глава в 8-ата минута и Адам Сцалай в 69-ата минута. Със спечелените три точки днес възпитаниците на Марко Роси събраха актив от 7 точки и изостават на 2 точки от втория Гърция. Финландия пък оглавявана групата с актив от 12 точки след изиграването на пет срещи от надпреварата.

Отборът на Унгария доминираше изцяло на терена през първото полувреме и поведе в резултата още в 8-ата минута след гол на Уил Орбан. Добро центриране на Золт Калмар от ъглов удар бе засечено с глава от Орбан, който не срещна никаква съпротива от противниковата защита. Надмощието на домакините продължи и в следващите минути и в 12-ата минута изстрел на Доминик Наги бе спасен от стража Йонас Там.
Още в следващата атака отново Там се намеси при удар на Золт Калмар. В 26-ата минута Михали Корхут пробва късмета си с добър удар, който отново попадна в Йонас Там. До края на полувремето футболистите на Унгария владееха топката продължително и не даваха шансове на Естония да застраши Денес Дибуш. Въпреки че поизравниха играта през втората част, гостите от Естония допуснаха втори гол във вратата, а негов реализатор бе Адам Сцалай в 69-ата минута. Нападателят на Хофенхайм се възползва от ужасяваща грешка в защитата на “сините”.
Неразчетено изчистване на десния краен бранител на Естония бе блокирано от Даниел Болде, а при създалия се рикошет стражът Йонас Там бе излязъл няколко пред пред голлинията си, от което Сцалай не пропусна да се възползва и да вкара с глава. В 72-ата минута изстрел на Балаш Джуджак преминра покрай вратата на Йонас Там. Така Унгария спечели домакинството си, без да среща сериозна съпротива от националния отбор на Естония.