Япония достигна полуфиналите на Купата на Азия

Япония се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Азия, след като победи трудно с 1:0 Виетнам.

През първото полувреме гол на Мая Йошида за Япония бе отменен поради игра с ръка. Защитникът на Саутхямптън прати топката в мрежата, но при удара си помогна и с ръка. След подновяването на играта японците натиснаха своя съперник и само добрите намеси на вратаря Ван Лам Данг запазиха резултата непроменен. Развръзката дойде в 57-ата минута, когато Япония получи право да изпълни дузпа, а Рицу Доан бе точен. До края на срещата резултатът се запази, въпреки че футболистите на Виетнам направиха няколко добри атаки.

На полуфиналите Япония ще се изправи срещу Иран или Китай, които играят по-късно днес.