Монтана с нова издънка в полза на Арда, ЦСКА 1948 може да се доближи до баража

Отборът на Монтана допусна нова издънка във Втора лига. Футболистите на Стефан Генов не успяха да победят Кариана (Ерден) в регионалното дерби, като срещата в село Ерден завърши 0:0. Преди почивката Ивелин Илиев можеше да даде аванс на домакините, а след това Мирослав Антонов и колегите му създадоха 2-3 опасни мелета пред стража Павел Станев. През второто полувреме се откри чисто положение пред Ангел Бастунов от Кариана, който излезе сам срещу вратаря Ивайло Василев. Последният обаче успя да спаси сигурен гол и да запази двете нули. Към края Станев улови удар с глава и това бе последната точка в мача.

Така Монтана продължава да криволичи във втория ешелон - в последните пет кръга "сините" имат едва един успех. Издънката на момчетата на Чечо Генов е добре дошла за състава на Арда (Кърджали), който взе три точки по същото време срещу Добруджа. Хиксът в Ерден зарадва и ЦСКА 1948. Ако спечелят домакинството на Несебър, "червените" ще се доближат на 1 точка от тройката.

Кариана (Ерден) – Монтана 0:0

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Георги Илиев, Стоян Предев, Красимир Илиев (88-Николай Николов), Цветомир Тодоров, Владимир Мичев-кап., Димитър Георгиев (69-Евгени Игнатов), Ивелин Илиев, Ангел Бастунов (82-Леонел Матадос). Треньор: Веселин Великов.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов (46- Румен Трифонов), Димитър Илиев, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Николай Цветков, Мирослав Антонов (75-Йордан Йорданов), Атанас Илиев, Тони Тасев. Треньор: Стефан Генов.

Главен съдия: Стефан Павлов. Асистенти: Мурад Шабан Вели, Ириней Бодуров.
Стадион: „Кариана”-250 зрители.