Херта хвърли милиони за трансфери, но продължава да страда (видео)

Силната селекция на Херта (Берлин) все още не дава резултат, защото отборът постигна нов незадоволитен резултат в Бундеслигата. Тимът на Юрген Клинсман загуби с 1:3 у дома от Майнц 05 в среща от 21-вия кръг, като вече има 10 поражения. Така столичани са на 6 точки от опасната зона. Шведският национал Робин Куайсон се отчете с хеттрик за победителите.

Майнц беше записал четири поредни загуби и играчите на “старата дама” потриваха ръце за лесна победа, но се случи точно обратното. Робин Куайсон вкара за “05” в 17-ата минута, което смути домакините. Футболистите на Херта не можеха да реагират по никакъв начин и изпитваха големи трудности в стремежа си да атакуват.

Времето си минаваше и гостуващият отбор ставаше все по-опасен. В 79-ата Адам Салай пропусна много добра възможности за втори гол. Своят нов шанс обаче не пропусна Куайсон, който покачи на 2:0 в 82-ата.

Само две минути по-късно Херта намали, след като Дедрик Боята засече и топката се отби в тялото на Джефри Брума - 1:2.

В 89-ата Мариус Волф от състава на Клинсман получи втори жълт картон и беше изгонен, а малко след това Майнц стигна и до дузпа, от която Куайсон оформи хеттрика си.

Само преди дни Херта допусна нови три гола - от Шалке 04, с което отпадна от турнира за Купата на Германия.