Малко радост и за Херта (видео)

Херта (Берлин) завършва с настроение тежката седмица, в която остана без треньор. Отборът от столицата спечели с 2:1 визитата си на последния в класирането Падерборн 07 в среща от Бундеслигата и се отдалечи на 9 точки от опасната зона. Новото попълнение в атака Матеус Куня беше в основата на победния гол в 67-ата минута.

Бразилецът, който беше взет през януари от РБ (Лайпциг), започна в атака в тандем с другото ново острие - Кшищоф Пьонтек. Защитникът Дедрик Боята обаче беше този, който реализира първото попадения. В 10-ата минута той се пребори за топката след центриране и беше точен с глава, като немалка беше и вината на вратаря Леополд Цингерле.

Седем минути по-късно нов гол на Херта не беше зачетен заради игра с ръка на Пьонтек.

Не всички от състава на гостите обаче бяха на ниво. В 51-вата стражът Руне Ярстайн допусна “евтин” гол, дело на Денис Сърбени - 1:1.

И все пак столичани стигнаха до трите точки. В 67-ата Куня засече с пета, а точно пред голлинията Джамилу Колинс не се справи и сам насочи кълбото в мрежата си.

След напускането на Юрген Клинсман начело на Херта е досегашният му асистент Александер Нури.