Херта с нулево реми в дебюта на Пьонтек

Отборите на Херта и Шалке 04 не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 20-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на “Олимпиящадион” в Берлин завърши при резултат 0:0. В него официален дебют за домакините направи новото попълнение Кшищоф Пьонтек, който влезе в игра в 63-ата минута на мястото на Мариус Волф. и пропусна две добри възможности за гол.

Играчите на Шалке 04 обаче пропуснаха по-добрите положения в мача. В 45-ата минута опасен удар на Уестън Макени рикошир в защитник и накара Руне Ярстайн да показва рефлекс под рамката. В 59-ата минута грешка в защитата на Херта позволи на Бнито Раман да остане очи в очи с вратаря, но отново Ярстайн спаси.

След влизането си в игра Пьонтек пропусна на два пъти да се разпише. Първо в 74-ата минута той стреля с глава след корнер, но неточно. След това в 81-ата минута нападателят се освободи на границата на наказателното поле и опита изненадващ изстрел, преминал над напречната греда.

Гостите обаче имаха нова чудесна възможност в 86-ата минута, когаго Михаел Грегорич бе намерен с центриране в пеналта и отправи опасен изстрел покрай вратата.

В добавеното време Херта можеше да стигне до успеха при една контраатака, завършила с удар по земя на Максимилиан Мителщат, който “облиза” гредата.

В крайна сметка мачът завърши без голове и без победител. Така Херта остава на 13-ата позиция с 23 точки. Шалке 04 пък заема 6-ото място в таблицата с 34 точки.