Слаб вратар изпрати Леверкузен напред за купата (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) не се представи убедително, но все пак си заслужи място на 1/4-финалите за Купата на Германия след домакинска победа с 2:1 над Щутгарт. Играчите на Петер Бос имаха късмет, защото в добавеното време на двубоя бившият представител на елита пропусна 100-процентова възможност за изравнително попадение, което щеше да прати мача в продължения. При 0:0 пък гостите удариха греда, а след това техен нападател изпусна сам срещу вратаря.

Леверкузен извади късмет и заради две неубедителни намеси на вратаря на гостите Фабин Бредлов, което доведе до попаденията в мрежата му. Стражът, който по принцип е резерва, си вкара автогол в 71-вата минута, след като крайно неумело боксира топката след центриране от ъглов удар.

В 83-ата Бредлов не изби добре изстрел на Карим Белараби, като насочи кълбото в краката на Лукас Аларио, който малко случайно реализира за 2:0.

Преди това три попадения на “аспирините” правилно не бяха признати заради засади.

Щутгарт, който е трети във Втора Бундеслига, обаче не беше се предал. В 85-ата Силас намали и до края тимът можеше дори да изравни. В добавеното време голям пропуск направи 19-годишният Матео Климович - син на бившия голаджия Диего Климович.

Така Леверкузен прескочи 1/8-финалите, където отпадна преди година.

В другата ранна среща за деня елитният Унион (Берлин) пребори с голяма доза шанс аматьорския Ферл след успех с 1:0 като гост, дошъл след попадение 4 минути преди края.

Във вторник мястото си на 1/4-финалите си гарантираха Айнтрахт (Франкфурт), Вердер (Бремен), Фортуна (Дюселдорф) и Шалке 04. Тази вечер има още два мача.

1/4-финалите ще се изиграят на 3/4 март, а жребият за тях е на 9 февруари.

ЛЕВЕРКУЗЕН - ЩУТГАРТ 2:1

1:0 Бредлов (71-автогол)

2:0 Аларио (83)

2:1 Силас (85)

ФЕРЛ - УНИОН 0:1

0:1 Андрих (86)