Последният в Беларус измъчи Ислоч

Тимът на Ислоч се справи с Белшина – 2:1, при домакинството си в среща от 8-ия кръг на беларуското първенство. Сблъсъкът с последния в класирането обаче не се оказа толкова лесен за „вълците“. Новаците в елита се държаха достойно, създадоха повече положения и владееха топката в по-дълъг период от двубоя. По-голямата класа на домакините обаче наклони везните в тяхна полза.

Първата част беше по-силната за Ислоч, който излезе напред след автогол на вратаря Сергей Туранок е 34-ата минута. Отделно още две попадения на „вълците“ не бяха зачетени заради засади.

Футболистите на Белшина се хвърлиха смело след почивката и в 49-ата минута пропуснаха да изравнят. Ислоч се възползва от това и само три минути по-късно стигно до втори гол, дело на Момо Янсане.

Тимът от Бобруйск намали резултата чак в 85-ата, когато пък автогол си заби Александър Папуш. До края Белшина не успя да стигне до реми и остава на дъното с едва 2 точки на сметката си.

Ислоч пък е само на точка от временния лидер Слуцк.

ИСЛОЧ - БЕЛШИНА 2:1

1:0 Туранок (34-автогол)

2:0 Янсане (52)

2:1 Папуш (85-автогол)