Слуцк не само разпечата вратата на Ислоч, но си тръгна и с трите точки от Минск

Слуцк нанесе първа загуба на Ислоч от началото на сезона, след като победи с 3:2 в Минск един от отборите, които до този момент не само, че имаха пълен актив, но и не бяха допускали гол в първите два кръга на Висшата лига на Беларус. Това бе последният двубой от третия кръг, а с днешния резултат Слуцк излезе на второ място във временното класиране. Лидер е Енергетик-БГУ, който има девет точки. Слуцк е един от шестте отбора с шест пункта, но благодарение на головата си разлика "бяло-сините" излязоха втори.

В 16-ата минута Сюлейман Коанда откри резултата, след като засече с глава центриране на Козлов от свободен удар. В 24-тата Мурат Бураев можеше да удвои, но негов много добър фалцов удар, след който топката отиваше в далечния ъгъл, бе избит от стража на домакините Каткевич. Ислоч наложи натиск в опит да изравни резултата до почивката, но това така и не се случи.

Само три минути след подновяването на играта домакините обаче стигнаха до гол. Капитанът Комаровский пресече с глава пред наказателното поле опит на бранител на Слуцк да изчисти. Това се превърна в извеждащо подаване за Александър Макас, който стреля покрай Панкратов за 1:1. В 58-ата минута Ислоч направи пълен обрат, след като отново Макас засече от точката за изпълнение на дузпа прекрасно центриране на Карпович. Това обаче по никакъв начин не смути гостите от Слуцк, които само три минути след това изравниха резултата. Точен бе Егор Семенов, който от 7-8 метра засече подаване отляво на Трубила.

В 74-тата минута Мурат Бураев бе препънат в наказателното пое - дузпа за гостите. Абдул Гафар бе точен от бялата точка, с което донесе победата на Слуцк.

Три минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Бураев получи втори жълт картон. Панкратов пък спаси отбора си от изравнително попадение в добавеното време, когато изби удар с глава отблизо.