Резерва поведе Динамо (Минск) към труден успех

Енергетик с втора поредна загуба

Динамо (Минск) изигра поредния си неубедителен мач от началото на сезона в Беларус, но постигна труден успех с 2:0 срещу гостуващия Неман (Гродно) и се измъкна от ниските етажи в класирането. Попаденията вкараха резервата Миха Горопевшек и Евгений Шикавка. Словенецът Горопевшек се появи на терена в 63-ата минута вместо Карло Бручич, а в 72-ата откри на домакините.

Динамо имаше надмощие срещу друг от отборите в долната половина на таблицата, но през първото полувреме не създаде никакви опасни положения. Съперниците не отправиха нито един точен удар към някоя от вратите до почивката, но след нея динамовци се активизираха.
В 65-ата минута Дмитрий Дудар спаси силен изстрел на Владислав Климович, а малко по-късно именно Климович подаде на Горопевшек и той не сбърка - 1:0. В добавеното време след бърза контра на домакините Шикавка се оказа сам срещу вратаря и сложи точка на спора.

Това е втора победа за Динамо от 5 изиграни мача. Отборът на Сергей Гуренко се изкачи на девета позиция с актив от 6 точки, колкото имат още БАТЕ Борисов, ФК Минск и Ислоч. Неман е 13-и с 5 точки, а лидери са Торпедо (Жодино), Городея и Енергетик-БГУ с по 9 точки.