Шампионът спечели динамовското дерби (видео)

Динамо (Брест) се наложи с 2:1 над Динамо (Минск) в последен мач от 8-ия кръг на беларуското първенство. Шампионите започнаха новия сезон колебливо, но постепенно набират скорост. В предишния кръг те разгромиха с 3:0 Белшина, а днес се справиха, макар и трудно, със столичния Динамо, който е в сериозна крига и се намира близо до зоната на изпадащите.

Домакините от Брест поведоха още в 5-ата минута с автогол на Карло Бручич. В средата на полувремето звездата Артьом Милевский подаде на Денис лаптев, който пропусна да покачи на 2:0. В ответната атака Данило получи добър пас, влезе в наказателното поле и преодоля Игнатович за 1:1.

В началото на второто полувреме Лаптев скочи най-високо в наказателното поле и с глава върна аванса на Динамо (Брест). Любопитното е, че футболистът с номер 51 се разписа в 51-ата минута. Домакините можеха да направят победата си и по-убедителна, но няколко добри техни атака завършиха с неточни удари.

В класирането Динамо (Брест) вече е на 6-о място с 13 точки. Лидери са БАТЕ Борисов и Слуцк с по 16 точки, следвани от Торпедо (Жодино), Ислоч и Енергетик-БГУ с по 15.