Шампионът на Беларус направи обрат пред картотени "ВИП-ове"

Първенецът на Беларус Динамо Брест надделя с 3:1 над гостуващия Ислоч в мач от четвъртия крг на Висшата лига. Домакините по доста любопитен начин осигуриха "ВИП" присъствие по трибуните. Те разположиха картотени образи на популярни лица в страната, увити с шалове на Динамо Брест. Сред тях виидяхме местни величия като Александър Хлеб.

Гостите изненадващо откриха резултата чрез Дмитри Комаровски в 39-ата минута. Габи Кики изравни точно преди почивката. Обратът дойде в последния четвърт час. Артьом Милевски вкара за 2:1 в 77-ата минута. Павел Савитский вкара за крайното 3:1 от дузпа в 90-ата минута.

Брест вече има седем точки и е на две от лидерите Торпедо Жодино и Енергетик-БГУ.