Третият тим на ЦСКА - София откри новия сезон с равенство срещу Пирин (ГД)

Отборите на ЦСКА - София III и Пирин (Гоце Делчев) завършиха 1:1 в двубой от първия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима изиграха интересен двубой в столицата. Първо Абдулу Кичуков откри резултата за гостите в края на първата част (45’), но в първите минути на второто полувреме Валентино Върбанов изравни (55’). Срещата беше излъчена на живо по Sportal.bg.

В началните минути определено гостите бяха по-активни и организираха няколко опасни атаки. В 20-ата минута Павел Головодов стреля по земя по диагонала, но вратарят на “червените” спаси.

В 27-ата минута Николай Николов стреля много добре от границата на наказателното поле, но Реджеп Моламустафа показа рефлекс и изби в корнер.

В края на полувремето гостите успяха да открият резултата. Абдула Кичуков се разходи в наказателното поле на ЦСКА - София и с удар по земя след лек рикошет топката се оплете в мрежата за 0:1.

В 55-ата минута домакините успяха да изравнят. След центриране отдясно Кирил Георгиев засече, но Моламустафа спаси. При добавката обаче Валентино Върбанов отбеляза на празна врата - 1:1.

До края на двубоя повече голове не паднаха. Така двата тима си поделиха по една точка на старта на първенството.

ЦСКА - СОФИЯ III 1:1 ПИРИН (ГД)0:1 Абдула Кичуков (45)1:1 Валентино Върбанов (55)

Стартови състави:

ЦСКА - София III: 1. Георги Гергинов, 4. Димитър Николов, 13. Георги Караиванов, 3. Румен Рангелов, 8. Илиян Димитров, 18. Димитър Петров, 10. Кирил Георгиев, 16. Борислав Бенов, 11. Димитър Урумов, 7. Валентино Върбанов, 19. Николай Николов;

Пирин: 22. Реджеп Моламустафа, 15. Арман Маркосиан, 4. Иван Макриев, 17. Мартин Газиев, 3. Кирил Кирчев, 8. Петър Лазаров, 21. Живко Грозданов, 11. Павел Головодов, 7. Мартин Динов, 6. Абдула Кичуков, 14. Христос Маркосян.