Даниел Николов се класира за втория кръг в Алмере

Българинът Даниел Николов се класира за втория кръг на турнира по бадминтон за мъже от сериите "Чалънджър" в Алмере (Нидерландия) с награден фонд 15 хиляди долара. Квалификантът Николов елиминира на старта на основната схема поставения под номер 3 Игор Коельо де Оливейра от Бразилия с 20:22, 21:13, 21:16 след 48 минути игра.Българинът загуби драматично първата част, но рано пое контрола и дръпна с 13:4 точки по пътя си към изравняването на резултата. Решителният трети гейм се движеше с поделено предимство до 14:14, след което Николов постепенно взе инициативата и със серия от четири поредни разигравания стигна до крайната победа. Така за място на четвъртфиналите той ще срещне друг квалификант Якоб Нилсон (Швеция).