Кралев: Феновете на тениса нямат нищо общо с футболните
"Коренна промяна трябва да има в съдийството - те обезверяват не само футболистите, но и публиката". Това заяви министърът на спорта Красен Кралев пред БНТ.
"Ако се лимитират всички мениджърски интереси, които се прокарват, нещата ще се оправят. Аз смятам, че имаме добри млади играчи. Въпрос е техният талант да не се похабява. Дали Конгресът ще е сега или след два-три месеца, няма значение. По-важното е да видим сблъсък на идеи и предложения за реформи във футбола. Аз смятам, че един президент на БФС може да наложи идеи за методика за развитие за школите. Тя трябва да бъде подкрепена и от правителството, разбира се", заяви Кралев.
"Трябва да има повече доверие в лекарите. Моят личен лекар реагира абсолютно адекватно и веднага установи заболяването. Това е причината да се справя бързо със заболяването", коментира Кралев, който беше сред заразените.
"Спортният сектор е един от най-засегнатите от пандемията, особено като става въпрос за международни състезания. Ситуацията е сериозна и тежка, но ние направихме всичко възможно българският спорт да бъде съхранен и запазен през това време. Първи затегнахме мерките и първи разхлабихме", каза министърът.
"Съхранихме бюджета на спортните федерации, за да може спестените средства да бъдат инвестирани в подготовката за нашите спортисти. Не приемам тезата, че стадионите са развъдник на заразата", обяви Кралев.
"Смятам, че в по-голямата си част мерките се спазват. Част от футболните фенове не оправдаха доверието, което им гласувахме и се стигна до забрана за провеждане на състезания с публика. Феновете на тениса нямат нищо общо с футболните такива. Ситуацията в тениса е коренно различна от тази във футбола. Играчите са поставени в балон и са напълно защитени. Публиката също не вика като тази по стадионите, а е като на театър, на нужното разстояние. Турнирът Sofia Open може да служи за пример как може да бъде безопасно по спортните прояви", сподели Кралев по повод разрешението да има публика на турнира "София оупън".
"Всяка държава е избрала своя път. Все още няма единен протокол за лечение на заболяването. Тази болест бе непозната. Сега в момента са по-ясни методите, с които да се справяме със заболяването. Виждаме, че лабораториите работят и се справят с диагностиката. Има много заболели, но има и много оздравели, което означава, че лекарите знаят как да се справят", каза още Кралев.
"С над 15 милиона се увеличава бюджетът за спорт, а от тях 6,5 милиона ще отидат за финансиране за спортните клубове. Това е най-недофинансираната система в спорта", добави Кралев.