Пиронкова отнесе италианка за 54 минути на старта на "Уимбълдън"

Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на "Уимбълдън", след като надделя с 6:2, 6:1 над 19-годишната Камила Джорджи (Италия) след 54 минути игра. Така в следващата фаза на третия за годината турнир от Големия шлем в Лондон поставената под номер 32 в схемата пловдивчанка ще се изправи срещу победителката от срещата между Ваня Кинг (САЩ) и Петра Мартич (Хърватия). Както е известно, на миналогодишното издание Пиронкова достигна до 1/2-финалите, където отстъпи срещу Вера Звонарьова (Русия). Откриващият сет мина под пълната доминация на Пиронкова. Тя реализира пробив още в първия сервис гейм на съперничката си, като нямаше никакви трудности и при собствените си подавания. Българката имаше два брейкпойнта в осмия гейм и оползотворявайки още първата си възможност, тя приключи сета в своя полза след 21 минути игра при резултат 6:2.Във втория сет Цвети отново диктуваше случващото се на корта. Заемащата 169-о място в света Джорджи изпитваше сериозни проблеми при собствените си подаванията и бързо изостана с 0:4. Италианката поддържаше доста слаб процент на вкаран първи сервис - едва 42%. Пиронкова също не бе особено стабилна при първия си сервис - 45%. Младата квалификантка получи възможност за пробив в мача в петия гейм, но не се възползва. Тя все пак успя да спечели един гейм втв втората част - за 1:5, след което имаше три шанса за пробив, когато Цвети сервираше за мача. Пиронкова обаче не се пропука и сложи край на спора при 6:1.23-годишната българка завърши двубоя с 3 аса и нито една двойна грешка. Непредизвиканите грешки на Пиронкова бяха 5, а печелившите удари - 15. Джорджи остави в статистиката 3 директни точки от сервис и 7 двойни грешки. Непредизвиканите грешки на италианката бяха 18, а печелившите удари - 21.