Пламен Константинов и Газпром изпуснаха да бият Зенит! Тодор Алексиев с 21 точки (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Газпром-Югра (Сургут), който от този сезон се води от бившия капитан на цаионалния отбор на България Пламен Константинов, бе на косъм от това да поднесе най-голямата изненада 5-ия кръг на руската Суперлига.
Газпром-Югра с националите Теодор Тодоров и Тодор Алексиев поведе на шампиона на Русия - Зенит (Казан) в собствената си зала "Премиер Арена" в Сургут с 2:0 (25:15, 25:14), но допусна пълен обрат и загуби с 2:3 (25:15, 25:14, 22:25, 24:26, 11:15). Двубоят започна отлично за възпитаниците на Пламен Константинов, които разбиха посрещането на Зенит с мощните сервиси на Антон Мисин, Игор Кобзар и Антон Родичев. Газпром-Югра спечели първата част с впечатляващото 25:15. Картината не се промени и през втория гейм, въпреки че наставникът на Казан Владимир Алекно замени двамата си неубедителни посрещачи Юрий Бережко и Евгений Сивожелез. На тяхно място се появи американецът Уилям Рийд Приди и Алексей Черемисин. Изненадващо Алекно преквалифицира диагонала си Максим Михайлов, на посрещач, а Черемисин зае неговото място на диагонала на разпределителя. Националите Тодор Алексиев и Теодор Тодоров и младоците на Пламен Константинов продължиха да мачкат именитите си съперници и спечелиха и втората част с разгромното 25:14. Алекно извади от игра и национала Алексанъдр Волков в началото на 3-ата част и го замени с Александър Гуцалюк. Юрий Бережко се завърна на игрището заменяйки Приди, а Максим Михайлов продължи да играе като посрещач. Това даде резултат и Зенит спечели 3-ия гейм с 25:22. Нито един от двата тима не можа да се откъсне много в резултата в 4-ия гейм, но все пак домакините стигнаха до мачбол при 24:23. Опитните играчи на Зенит го спасиха и на свой ред стигнаха до геймбол, който затвориха при 26:24 благодарение на Максим Михайлов. В тайбрека опитът си каза думата и Валерио Вермилио и компания стигнаха до успех с 15:11, а с това спечелиха и мача с 3:2 гейма. Това бе първият мач, в който шампионите от Казан загубиха точка от началото на руската Суперлига. Националът Тодор Алексиев изигра перфектен двубой и завърши мача с 21 точки. Теодор Тодоров също игра отлично и записа 10 точки. Максим Михайлов се отчете с 27 точки за победителите, резервата Алексей Черемисин заби 13 точки, а Алексей Гуцалюк добави още 11 точки (6 блока) за победата на Зенит, която е 5 поред от началото на сезона. ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) - ЗЕНИТ (КАЗАН) 2:3 (25:15, 25:14, 22:25, 24:26, 11:15)

ГАЗПРОМ:

Антон Мисин 15,

ТЕОДОР ТОДОРОВ 10 (4 блока, 50% ефективност в атака),

Максим Проскурня 9 (4 блока), Игор Кобзар 4, Алексей Родичев 22,

ТОДОР АЛЕКСИЕВ 21 (1 ас, 3 блока, 52% ефективност в атака, 25% перфектно, 33% позитивно посрещане)