Клуб Америка спечели Шампионската лига на зона КОНКАКАФ

Максиканският Клуб Америка спечели Шампионската лига по футбол на зона КОНКАКАФ за втора поредна година, след като победи с 2:1 сънародниците от Тигре УАНЛ и спечели двубоя с общ резултат 4:1. С триумфа на препълнения стадион "Ацтека" Клуб Америка заслужи и квотата на региона за световното клубно първенство в Япония.Миналогодишните шампиони допуснаха гол в 39-та минута, когато френският национал Андре-Пиер Жиняк се възползва от пас на бразилеца Рафаел Собис и намали изоставането на Тигре УАНЛ в общия резултат. Попадението на Жиняк даде надежди на неговия тим, но Тигре не направи нищо повече в мача, въпреки че притисна своите съперници в началото на второто полувреме. Еквадорецът Майкъл Аройо се появи в игра в 65-та минута и изравни само три по-късно с прецизен удар от границата на наказателното поле, а Освалдо Мартинес оформи крайното 2:1 от дузпа в 87-та минута.Триумфът на Клуб Америка маркира 11-ата поредна титла за мексикански клуб в Шампионската лига на зона КОНКАКАФ.