Трилър в Габрово! Янтра изпусна дузпа, Ботев (Луковит) остана непобеден

Янтра и Ботев (Луковит) не излъчиха победител в Габрово – 2:2. Двубоят бе от шестия кръг на Северозападната Трета лига. Стана изключително интересна битка с атаки към двете врати и обрати в резултата. Половин час след началния съдийски сигнал гостите имаха гол аванс. Неразбирателство в габровската защита бе използвано от Милен Тонев, който даде отличен пас и Христо Тодоров изпрати топката в мрежата. След почивката само за 5 минути домакините направиха пълен обрат с две попадения на Стефан Иванов. След това Тодор Чирпанов пропусна сам срещу луковитския страж. В 67-ата минута обаче левият защитник на Янтра сгреши и топката бе подадена към Тонев, който изравни. В оставащите минути до края имаше ситуации и пред двете врати. В даденото от съдията продължение бе извършено нарушение в наказателното поле на Ботев. Пламен Кожухаров обаче не успя да реализира дузпата. Така луковитския състав остана единствения отбор без загуба от началото на първенството.