Нефтохимик стартира контролите с класическа победа

Нефтохимик започна с успех контролите си от подготвителния период. На стадиона във Велинград, „шейховете“ се наложиха с 3:0 над Чико Бунара.  Отборът от село Бяга е в четвърта дивизия, след като през изминалия сезон отстъпи в баража за влизане в Югозападната Трета лига на Надежда (Доброславци).

Първото попадение в контролната среща падна в 15-та минута, когато Цветан Филипов центрира от корнер и играч на Чико се опита да изчисти топката от голлинията, но си отбеляза автогол. До края на първата част резултатът се запази 1:0, след като бургазлии пропуснаха няколко възможности. В 25-та минута се откри най-чистото положение пред „шейховете“. При чудесно изградена атака, Даниел Стоянов центрира към Деян Христов, който с плътен удар насочи топката към вратата, но стражът на Чико успя да я избие. При повторния опит юношата на клуба Павел Русев уцели страничната греда. На почивката старши-треньорът Диян Петков замени всички 11 играчи. Автор на второто попадение стана младият нападател Кристиян Мирославов. В 65-та минута той срещна пас от ляво, успешно преодоля защитата на съперника и от границата на наказателното поле се разписа за 2:0. Пет минути по-късно 16-годишният юноша на Нефтохимик Димо Кръстев направи индивидуален пробив и нахлу в наказателното поле, но от аутлинията върна топката към Мирославов, който решително завърши атаката, оформяйки крайното 0:3.

Подготвителният лагер на Нефтохимик във Велинград продължава до 11-ти юли, когато отборът ще изиграе и втората си контролна среща. Преди да се приберат в Бургас „шейховете“ ще гостуват на Сокол (Марково).

Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Атанас Гичев, Станислав Жеков, Даниел Андреев, Живко Комелов, Мариян Димитров, Живко Илиев, Даниел Стоянов, Павел Русев, Михаил Георгиев, Цветан Филипов, Деян ХристовСъстав на Нефтохимик (второ полувреме): Ферди Мюмюнов, Цветомир Цонков, Цветан Чахов, Стоян Калев, Йолиян Милков, Стивън Петков, Стойко Иванов, Мирослав Радев, Даниел Стаматов, Димо Кръстев, Кристиян Парашкевов