Кот д'Ивоар разгроми Намибия (видео)

Кот д'Ивоар победи с категоричното 4:1 състава на Намибия и завърши на второ място в група "D" на Купата на Африка. "Слоновете" завършват с 6 точки и ще участват на осминафиналите. Намибийците пък отпадат от турнира без нито една спечелена точка. Попадения на Макс Градел, който откри резултата в 38-ата минута, на Серей Дие в 58-ата минута, както и на Уифред Заха и Максуел Корне в последните шест минути от редовното време осигуриха лесния успех за Кот д'Ивоар. Почетният гол в полза на Намибия беше дело на Йослин Каматука в 71-ата минута. Намибия удържа нулевото равенство почти до края на първото полувреме, но в 39-ата минута Градел бе изведен зад защитата и с хубав удар откри резултата. Второто попадение вкара Серей Дие в 58-ата след далечен изстрел и рикошет в главата на противников футболист.В средата на второто полувреме Каматука върна един гол, но това само раздразни звездите на Кот д'Ивоар. Уилфред Заха, за когото Кристъл Палас поиска от Арсенал 100 млн. паунда, направи 3:1, а в последните минути се разписа и Максуел Корне.НАМИБИЯ - КОТ Д'ИВОАР 1:4 (0:1)0:1 М. Градел (39)0:2 С. Дие (58)1:2 Й. Каматука (71)1:3 У. Заха (84)1:4 М. Корне (89)МИНУТА ПО МИНУТА