Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Челси отказа Тотнъм от битката за четвъртото място

Челси победи Тотнъм за втори път този сезон. Този път тимът на Маурисио Почетино спечели с 2:0 на "Стамфорд Бридж". Трево Чалоба откри резултата в 24-ата минута, а Николас Джаксън се разписа в 72-ата минута.

След този успех "сините" се изкачиха на осмо място и все още имат някакви надежди за класиране в евротурнирите. Тотнъм продължава да изостава на седем точки от Астън Вила в битката за четвъртото място, като е изиграл един мач по-малко. "Шпорите" записаха трета поредна загуба, а сред следващите им мачове са гостуване на "Анфийлд" и двубой срещу Манчестър Сити.

В началото на двубоя Тотнъм владееше повече топката, но домакините можеха да открият резултата в петата минута. Топката бе открадната в центъра на терена, Мудрид напредна отляво и изведе Джаксън сам срещу вратаря. Нападателят стреля, Викарио успя да отклони леко топката, а Ван де Вен да я изчисти преди тя да премине голлинията. След това тя се удари в Палмър, който бе пред опразнената врата, но голмайсторът на "сините" нямаше как да реагира. Секунди по-късно Мудрик отново проби и стреля, но от малък ъгъл и доста неточно.

"Шпорите" направиха опит да отговорят, но атаките на тима на Почетино бяха доста по-опасни. Гостите имаха претенции за дузпа след падане на Емерсон Роял в наказателното поле, но съдиите прецениха, че няма нарушение. Темпото бе доста високо, а следващата добра атака на Челси завърши с удар на Гилхрист, минал високо над вратата. При последвалото нападение на "белите" Петрович трябваше да намесва след изстрел на Джонсън.

Мудрик създаваше много проблеми на защитата на съперника. Поредният му пробив не завърши с удар, който да затрудни Викарио, но бранителите на гостите не знаеха как да се справят с украинеца. Удар на Мадуеке мина покрай вратата. В 24-ата минута Челси заслужено поведе. След центриране от фал на Галахър топката бе засечена с глава от Чалоба, който отправи прекрасен удар и откри резултата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР за засада и блокиране от страна на Кукурея, но в крайна сметка голът бе признат.

След попадението "сините" продължиха да имат предимство, а Мудрик бе близо до удвояване на преднината им. Той отново проби и си освободи пространство за удар, но не бе достатъчно точен. Отборът на Постекоглу не успяваше да създава добри ситуации пред Петрович. Въпреки това той бе близо до изравняване в 38-ата минута. Тогава Ромеро засече с глава центриране на Поро от фал. Това бе прекрасна възможност, но бранителят насочи топката покрай вратата. В самия край на полувреме Тотнъм стигна до още един шанс след добра работа на Бренън Джонсън. Той намери Сар, но отлична намеса на Чалоба попречи на топката да отиде към вратата.

След почивката "шпорите" заиграха доста по-агресивно и бързо взеха инициативата. Челси играеше по-предпазливо, но вървеше добра работа в защита и не позволяваше на съперника да застрашава вратата на Петрович в първите минути на втората част. След час игра Поро бе намерен от Сар в наказателното поле и стреля от малък ъгъл и вратарят на домакините се справи. Малко след тази ситуация Постекоглу направи тройна смяна. Мадисън, Бентанкур и Хьойберг се появиха в игра на мястото на Ричарлисон, Бисума и Сар.

В 68-ата минута Тотнъм организира отлична атака, започната от Мадисън и минала през Сон. Тя завърши с остър удар на Джонсън, който мина покрай вратата, но и далече от Роял, който не успя да засече топката. Останаха и съмнения за засада на Сон. Всичките усилия на гостите след почивката бяха заличени от поредния гол, който отборът допусна след статично положение. Коул Палмър изпълни великолепно пряк свободен удар. Топката се удари в гредата и стигна до Джаксън, който с глава я насочи към опразнената мрежа.

Тимът от Северен Лондон бързо можеше да се върне в мача, но Джонсън не успя да отправи добър удар от отлична позиция. След тази ситуация обаче отборът на Почетино се справяше добре в органичаването на опитите на Тотнъм да атакува. Чак към края "шпорите" стигнаха до една опасна ситуация, но тя отново не завърши с точен удар.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:0
1:0 - Чалоба (24)
2:0 - Джаксън (72)