Волфсбург се нуждаеше от продължения, за да елиминира Нюрнберг

Отборът на Волфсбург стана поредният участник на 1/4-финал в турнира за Купата на Германия. Тази вечер "Вълците" постигнаха доста трудна победа с 2:0 след продължения в гостуването си на Нюрнберг, за да си осигурят класиране напред.

Успехът на гостите дойде едва след продължения. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол. Така се наложи победителят да бъде определен след още половин час игра.

В 96-ата минута Волфсбург се добра до гол, а негов автор бе Феликс Удуокай. В 118-ата минута гостите решиха всичко в своя полза с второ попадение, дело на Даниел Дидави.