Пламен Гълъбов с жълт картон при тежка загуба на Макаби (Петах Тиква)

Макаби (Петах Тиква) претърпя тежко поражение в гостуването си на Апоел (Йерусалим) от 5-ия кръг на първенството на Израел. Срещата завърши при резултат 4:1 за домакините, а цял мач за гостите записа българинът Пламен Гълъбов, който получи жълт картон в края на първото полувреме.

Мачът можеше да се развие и по друг начин, ако в 36-ата минута гол на Еден Шамир от Макаби бе зачетен, но се оказа, че той е бил в засада.

В 43-тата минута Андрю Идоко изведе домакините напред, а през второто полувреме те добавиха още три гола, дело на Самба Диало в 46-ата и Седрик в 54-тата и 82-рата минута.

Почетното попадение за гостите реализира Ор Ройзман в 88-ата минута, които преди това бяха останали в намален състав заради червен картон на Еял Голаса в 69-ата минута.

Това бе първа победа за Апоел от началото на сезона, като тимът изпревари прекия си съперник и излезе на 9-ото място в класирането с 4 точки. Макаби има същият актив, но вече е на 10-ото място в таблицата.