Осасуна 2:1 Барселона, куриозен гол за гостите

Барселона губи с 1:2 при визитата си на Осасуна в осмия кръг на Ла Лига. Анте Будимир реализира за домакините с глава в 18-ата минута, а десет по-късно Браян Сарагоса удвои. Пау Виктор намали в 53-тата.

Отборът на Ханзи Флик е във вихъра си на домашна сцена, като единствен досега спечели всичките си срещи. Осасуна пък е с 11 точки. В директните мачове Барса има шест последователни успеха над този съперник, три от които са от миналия сезон.

За първи път от началото на сезона Ламин Ямал и Рафиня не са сред започващите 11 за Барса. Наставникът Ханзи Флик заложи от първата минута на някои непопулярни имена като юношите Жерард Мартин, Пау Виктор, Сержи Домингес, Пабло Торе, а титуляр е и Феран Торес. Каталунците играят с третия си екип в светлозелено.

Осасуна разчита основно на голмайстора си Анте Будимир, а титуляр е и взетият от Байерн (Мюнхен) Браян Сарагоса.

Домакините стартираха уверено и опитваха да атакуват при всяка възможност. Съвсем малко не достигна на Хесус Аресо да порази мрежата на Иняки Пеня в 15-ата минута.

Никакъв шанс за вратаря обаче не остави Будимир три минути по-късно, когато беше точен с глава след центриране на Браян Сарагоса.

Не последва почти нищо от каталунците като опасности. Тимът заигра още по-напред и в 28-ата беше наказан с контраатака, която Сарагоса завърши точно за 2:0. Тук гостите претендираха за нарушение на Лукас Торо срещу Пау Виктор при отнемането на топката, от която последва головата акция.

Отговорът на Барса на втория гол беше още по-блед в сравнение с този на първия. Играчите на Осасуна продължаваха да се забавляват и трето попадение във вратата на гостите едва не падна в 45-ата минута след удар на Пабло Ибанес.

В добавеното време Жул Кунде малко случайно удари напречната греда след засичане с глава.

Първата реална опасност на сметката на Барселона дойде чак в 53-тата, когато включване на Кунде отдясно доведе до пас към Левандовски. Ударът на поляка обаче беше отразен от Серхио Ерера. Секунди по-късно обаче вратарят допусна груба грешка, позволявайки на вид безобиден изстрел на Пау Виктор все пак премине голлинията.