Нефтохимик 2010 се върна на върха в Суперлигата след 3:0 над Добруджа 07 в Добрич

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) се завърнаха отново на върха в Суперлигата, след като спечелиха убедителното срещу Добруджа 07 (Добрич) в дербито на предпоследния 17-ти кръг. Момчетата на треньора Петър Дочев се наложиха категорично като гости на добричлии с 3:0 (25:21, 25:22, 25:13) в мач, игран пред повече от 1500 зрители в зала "Добротица".

Така бургазлии са начело във временното класиране с 12 победи, 5 загуби и 37 точки, с колкото е и втория Монтана, но с по-лошо геймово съотношение - 43:20 срещу 43:25. От друга страна Добруджа е на 3-о място с 11 победи, 6 загуби и 31 точки, като е пред 4-ия Пирин (Разлог) единствено заради по-добрия си точков коефициент - 1.0657 срещу 1.0469. В последния 18-и кръг от редовния сезон Нефтохимик е домакин на аутсайдера Миньор (Перник), а Добруджа гостува именно на Пирин. Срещите са в събота (5 март) от 18,00 часа.

Много силна игра на блокада и през центъра, както и вдъхновен Петър Христов бяха основните козове на Нефтохимик през целия мач. Първите два гейма бяха най-оспорвани, като домакините се опитваха да догонват постоянно съперника си, но бургазлии бяха хладнокръвни в решителните моменти. В последния трети гейм Добруджа като че ли бяха пречупени и Нефтохимик спечели с 3:0 след разгромното 25:13.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (21:25, 22:25, 13:25)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев, Мартин Атанасов, Димитър Маринков, Алекс Грозданов, Денис Чавдаров - Христо Христов-либеро
Старши-треньор: Мирослав Живков
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Петър Христов, Явор Генов, Мартин Пенев, Стоян Самунев, Николай Къртев - Андрей Николов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев.