Лудогорец с първа победа в Испания след обрат срещу Риека (видео)

Отборът на Лудогорец надви с 2:1 Риека в контролна среща и постигна първа победа в Испания. Весович се разписа от фаул в 29-ата минута, а Козмин Моци изравни от дузпа в 45-ата. Роман Безяк изведе разградчани напред в 50-ата минута.

"Орлите" излязоха с голяма част от титулярите си за първи път по време на зимните си контроли през тази година. Националът Венцислав Христов пък не бе в групата на хърватите. Това бе втори мач за българския шампион по време на подготовката в Испания. Разградчани отстъпиха с 0:1 на Унион Берлин в първата проверка.

В 5-ата минута хърватите стигнаха до куриозен гол след рикошет във футболист на Риека, но попадението бе отменено заради засада. Две минути по-късно Лудогорец отговори с удар на Вирджил Мисиджан, който обаче не бе точен.

Разградчани продължиха да атакуват и в 12-ата минута изстрел на Жуниор Кишада бе избит от голлинията, а осем минути по-късно бразилецът нацели напречната греда след много добре изградена атака.

В 29-ата минута обаче Риека поведе в резултата. Хърватите получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле и Марко Весович с хубав удар не остави шанс на Владислав Стоянов.

Българите упражниха натиск и в самия край на първата част получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Даниел Абало. Моци застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение възстанови равенството.

Лудогорец продължи да стои по-добре на терена и след почивката. В 47-ата минута Михаил Александров бе близо до гол, но стреля в аут. Три минути след това обаче Марселиньо спря топката за Безяк и нападателят се разписа с точен удар извън наказателното поле.

Хърватите можеха да изравнят много бързо, но Белая пропусна отлична възможност. В 69-ата минута Фабио Ешпиньо стреля към вратата на съперника, но не бе точен. В 84-ата минута Иван Чворович улови удар на хърватски състезател и по този начин запази преднината на Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - РИЕКА 2:1
0:1 Весович (29)
1:1 Моци (45-д)
2:1 Безяк (50)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов (46-Чворович), Кайсара (83-Петров), Моци (70-Александров), Барт (46-Терзиев), Минев (46-Витиня), Дяков (65-Анисе), Златински (46-Ешпиньо), Марселиньо (73-Ернандес), Мисиджан (46-М.Александров), Абало (63-Вандерсон), Кишада (46-Безяк)

РИЕКА: Варгич, Томечак, Самарджич, Митрович, Леовац, Цвиянович, Зломислич, Томасов, Югович, Аяуи, Балай

БИСЕР ТОШЕВ, специален пратеник на Sportal.bg в Испания!