Ливърпул - Тотнъм 1:1

Нападателят на Тотнъм и английския национален отбор Хари Кейн стана футболистът с най-много голове с екипа на "шпорите" в рамките на един сезон във Висшата лига, след като прониза Ливърпул на "Анфийлд" за 22-ия си гол от началото на шампионата и по този начин счупи рекорда на Теди Шерингам. Таранът на лондончани отбеляза страхотно попадение в типичен свой стил, за да върне отбора си в мача, след като домакините бяха излезли напред в резултата с гол на Филипе Коутиньо. Това обаче бе всичко в мача и ремито 1:1 Тотнъм може да се отдалечи на цели седем точки от първото място шест кръга преди края на сезона, ако Лестър спечели домакинството си на Саутхамптън утре. Тимът на Ливърпул поведе в резултата с попадение на Филипе Коутиньо в 51-ата минута.

Съдия: Джонатан Мос
Стадион: "Анфийлд"
Ливърпул 1:1 Тотнъм
Голмайстори
51' гол Филипе Коутиньо Филипе Коутиньо