Кейн счупи рекорд, но Тотнъм не успя срещу Ливърпул (видео)

Нападателят на Тотнъм и английския национален отбор Хари Кейн стана футболистът с най-много голове с екипа на "шпорите" в рамките на един сезон във Висшата лига, след като прониза Ливърпул на "Анфийлд" за 22-ия си гол от началото на шампионата и по този начин счупи рекорда на Теди Шерингам. Таранът на лондончани отбеляза страхотно попадение в типичен свой стил, за да върне отбора си в мача, след като домакините бяха излезли напред в резултата с гол на Филипе Коутиньо. Това обаче бе всичко в мача и ремито 1:1 Тотнъм може да се отдалечи на цели седем точки от първото място шест кръга преди края на сезона, ако Лестър спечели домакинството си на Саутхамптън утре.

Тимът на Ливърпул поведе в резултата с попадение на Филипе Коутиньо в 51-ата минута. Бразилският маестро завърши страхотна комбинация на отбора на Юрген Клоп и след подаване на Даниел Стъридж технично прати топката далеч от обсега на Юго Лорис за 1:0.

Хари Кейн обаче изравни резултата в 63-ата минута с невероятно изпълнение. Той се обърна отлично в малкото наказателно поле след центриране на Кристиан Ериксен и с диагонален удар покрай Деян Ловрен възстанови равенството.

Преди това двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство на "Анфийлд". Макар зрителите на "Анфийлд" да не видяха голове през първото полувреме, на терена имаше доста интересни моменти, като и двамата вратари - Симон Миньоле и Юго Лорис, трябваше да се намесват решително, за да предотвратяват голове в своите врати.

Гостите от Лондон първи имаха възможност да открият резултата, но Миньоле спаси силен удар на Кристиан Ериксен от 15-ина метра. Само секунди по-късно Ериксен прати топката и в горната греда, но преди удара му бе отсъдена засада. Впоследствие Хари Кейн имаше възможност да отбележи за Тотнъм след поредната грешка на Мамаду Сако в отбраната на Ливърпул, но диагоналният му удар мина встрани от вратата.

В края на първата част домакините натиснаха здраво и можеха да съжаляват, че не се оттеглят на почивка с гол аванс. Юго Лорис спаси поне три гола, отразявайки удари на Даниел Стъридж и на два пъти на Адам Лалана. Стъридж пропусна особено чиста ситуация, след като не изведен сам в наказателното поле от Филипе Коутиньо, но ударът му бе точно във вратаря. След това пък Лалана на два пъти бе изключително близо до гола, но и в двата случая Лорис се намесваше брилянтно, за да задържи нулевото равенство.

След почивката двата тима си размениха набързо по едно попадение, като след точните удари на Коутиньо и Кейн, съперниците създадоха интересни ситуации, с които можеха да си тръгнат с пълния актив от двубоя. Миньоле и Лорис обаче показаха класата, която демонстрираха и преди почивката, за да отразят удари на Даниел Стъридж, Дивок Ориги, Кристиан Ериксен и Кейн и по този начин да оставят резултата 1:1.

С поделените точки Тотнъм събра актив от 62, на четири зад лидера Лестър, който обаче има и мач в аванс. Ливърпул пък е на далечната девета позиция с 45.