ЦСКА-София е на плейоф в Лига Европа! (видео+галерия)

ЦСКА-София се класира за прлейофа в Лига Европа! Това стана факт след домакинска победа с 3:1 над Б36 (Фарьорски острови) в третия квалификационен кръг на втория по сила европейски клубен турнир.

Червените вкараха два гола до почивката чрез Али Соу (27) и Георги Йомов (38). Себастиан Пингел намали (61), а резервата Жул Кейта (83) сложи точка на спора за крайното 3:1.
Наставникът на българския тим Стамен Белчев направи само една промяна в сравнение с 11-те, които започнаха през уикенда срещу Лудогорец - на мястото на Кейта стартира Греъм Кери.
69 ЦСКА-София - Б36 Торшавн
Срещата започна с очакван масиран натиск на българския тим, който продължи през цялата първа част. В първите седем минути червените изпълниха шест корнера. В 8-ата минута Мазику шутира силно, но над вратата. Секунди по-късно пробив отдясно на Кери завърши с изстрел на фланговия футболист, но Хансен спаси.
В 16-ата минута и Б36 погледна по-смело към вратата чрез Фредериксберг, който шутира коварно от фаул, но Бусато изби в корнер.
Червените отговориха с опасно положение в 23-ата минута. Жеферсон центрира към задната греда, където Матей стреля параболично с глава, а футболист на гостите изчисти на метър пред голлинията. Малко по-късно, в 26-ата минута, добра многоходова комбинация завърши със слаб шут на Юга.
Натискът на ЦСКА-София даде резултат в 27-ата минута. При поредната си атака червените комбинираха пред наказателното поле на гостите. Санкаре изведе Соу сам срещу Хансен и таранът пусна топката покрай стража за 1:0.
Две минути след попадението Хансен спаси добър удар на Йомов.
В 32-ата минута Кери центрира отлично към Соу, който засече с глава от пет-шест метра, но Хансен изби.
Второто попадение обаче бе въпрос на време и то дойде в 38-ата минута. Санкаре овладя в наказателното поле на тима от Фарьорските острови и пусна към Йомов, който след хубав диагонален шут по земя с десния крак покачи на 2:0 с първия си гол за клуба.
Червените започнаха по-лежерно втората част, предвид комфортната преднина, и първият удар дойде чак в 52-ата минута, когато Кери стреля от дистанция, но в аут.
Бавното темпо не се отрази добре на домакините, които пуснаха гол в 61-ата минута. Пингел овладя дълъг пас от центъра, справи се с Антов и Матей, след което реализира сам срещу вратаря за 2:1.
ЦСКА-София опита да отговори на предизвикателството с два удара на резервата Кейта и Соу, но те бяха неточни. В 83-ата минута червените коригираха мерника и си върнаха преднината от две попадения. Санкаре изведе Соу на десния фланг. Нападателят умело задържа и подаде на резервата Кейта, който с удар по земя от десетина метра вкара в долния ляв ъгъл за 3:1.
До края на срещата госитите се оголиха и ЦСКА-София имаше няколко възможности да вкара на контраатака поне още едно попадение. Първо резервата Енрике дриблира около границата на малкото наказателно поле, но стреля в аут. В 89-ата минута пък друга резерва - Тиаго, отправи топовен удар от 20 метра, стражът на Б36 изби, топката се отклони в тялото на Соу и излезе в аут.

Така българският тим се класира за плейофите на Лига Европа, където обаче препятствието ще е далеч по-сериозно. Там футболистите на Стамен Белчев ще се изправят срещу победителя от двойката Базел - Анортозис.

ЦСКА-СОФИЯ - Б36 3:1