Лудогорец се съвзе и разби Славия, но има и лоша новина (видео)

Шампионът Лудогорец успя да се съвземе след слабия старт на първенството и загубите от Локомотив (Пловдив) за Суперкупата и Ботев (Враца) в първия си мач на шампионата и се наложи с 3:0 над Славия във втория кръг на сезон 2020/21. “Орлите” се наложиха след попадения на Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци. Неприятна новина за Павел Върба обаче бе контузията на Георги Терзиев, който излезе принудително през втората част и така преди началото на еврокампанията Лудогорец остана само с двама централни защитници в състава.

Новият централен нападател на Лудогорец Ихиньо бе титуляр за "орлите" буквално 48 часа след като бе привлечен официално. Друго интересно решение на Павел Върба бе включването като титуляр на младия Доминик Янков. Останалите в състава на домакините бяха на вратата Ренан, пред него в защита Антон Недялков, Георги Терзиев, Козмин Моци и Сисиньо. В халфовата линия действаха Алекс Сантана и Стефан Баджи, а по двете крила Мавис Чибота и Каули.
За Славия големият отсъстващ е капитанът Янис Карабельов, който очаква трансфер в чужбина. Вместо него с капитанската лента е младият Филип Кръстев, който се представи на много високо ниво въпреки загубата. На вратата застана Антонис Стергиакис, а в защита Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков и Христо Попадийн. В халфовата линия бяха Георги Вълчев и Венцислав Бенгюзов. По двете крила действаха Георги Йомов и Радослав Кирилов, а пред Кръстев бе централният нападател Димитър Рангелов.
В началото на мача домакините стартираха по-активно, като на два пъти след изстрели с глава на Ихиньо и Чибота опитаха да застрашат Стергиакис. В средата на полувремето дойде лоша новина за гостите, след като Крилов получи травма в бедрото и трябваше да бъде заменен.
Лудогорец продължи да доминира, но трудно намираше пролуки в бялата отбрана. Сисиньо веднъж бе изпуснат от отбраната, но потърси Ихиньо, който обаче бе блокиран преди да нанесе удар.
В самия край на първата част обаче Лудогорец откри. Мощен удар на Каули бе избит от стража, но при добавката Сисиньо заби топката в земята и тя прехвърли с парабола Стергиакис за 1:0.
През втората част "белите" тръгнаха по-смело напред, но трудно затрудняваха с нещо Ренан. Попадение на Моци пък бе отменено заради засада в първите минути на частта. Неприятна новина по отношение на контузиите дойде също така и за домакините. Георги Терзиев получи травма в дясното бедро и трябваше да бъде заменен от Григоре.
В 70-ата минута влезлият като резерва Бърнард Текпетей удари греда, след като Чибота проби отдясно и намери съотборника си на чиста позиция, но силният му шут се отби в напречния стълб.
Три минути по-късно обаче резултатът вече бе 2:0. Чибота изпълни отлично пряк свободен удар и покачи преднината на тима си.
Скоро преднината на домакините стана 3:0. Ихиньо получи топката в наказателното поле на скорост и бе препънат от Виячки и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Моци и хладнокръвно реализира.
До края на срещата Лудогорец можеше да стигне и до четвърто попадение, но се задоволиха и с класическия резултат. Славия пък на моменти показа добри комбинации, но така и не съумя да застраши Ренан през двубоя.
Така Лудогорец се реваншира пред феновете си за загубата от Ботев (Враца) и даде поводи за повече спокойствие преди началото на еврокампанията. Славия от своя страна ще трябва да се прегрупира преди началото на своите мачове от Лига Европа.