Цялата Бундеслига вече е в краката на Левандовски, полякът на крачка от рекорд (видео)

Осма поредна победа увеличи на 10 точки преднината на Байерн (Мюнхен) на върха в германското първенство. Този път шампионите разгромиха Фортуна (Дюселдорф) с 5:0 на свой терен в среща от 29-ия кръг, придвижвайки се с още една крачка към рекордната си титла №30. Мачът на “Алианц Арена” ще се запомни с двете попадения на Роберт Левандовски, с което той вече е вкарвал на всички клубове от настоящия състав на Бундеслигата. Освен това полският терминатор увеличи на 43 головете си през сезона, изравнявайки върховото постижение в кариерата си от сезон 2016/17 г. За последните пет кампании Лева не е падал под 40 попадения във всички турнири с екипа на баварския колос.

Иначе тази вечер на "Алианц Арена" защитникът на гостите Матиас Йоргенсен си вкара автогол в 15-ата, в 29-ата точен беше Бенжамен Павар, а в 52-ата Алфонсо Дейвис докара нещата до 5:0. Левандовски реализира своите голове преди Дейвис - в 43-ата и 50-ата минути.
Днес шампионите направиха само една промяна в стартовия си състав, като Люка Ернандес започна в центъра на защитата вместо Жером Боатенг. Французинът обаче получи травма и беше заменен на почивката.

След като в предишния кръг тимът от Дюселдорф надви Шалке 04, вече е на крачка от напускане на опасната зона. Гостите излязоха без титулярния си бранител Каан Айхан, а голмайсторът Роувен Хенингс беше на пейката.
Двубоят започна според очакванията с тотално превъзходство на домакините. След няколко атаки те излязоха напред след четвърт час игра, когато Йоргенсен си вкара автогол. Бенжамен Павар засече пас на Серж Гнабри и топката се отби в тялото на Дзанка, след което спря в мрежата - 1:0.
В 28-ата Томас Мюлер засече отлично, но вратарят Кастенмайер успя да избиер в корнер. От последвалото центриране обаче мюнхенци удвоиха аванса си, след като Павар беше точен с глава.
Пет минути по-късно гостите бяха близо до гол, но Алфонсо Дейвис подложи крак в последния момент и отби опасен шут.
Две минути преди паузата Левандовски завърши майсторска атака на "червените" - 3:0.
Началото на втората част беше вихрено и доведе до нови два гола на сметката на баварците. В 50-ата Левандовски реализира за 4:0, а в 52-ата Дейвис покачи на 5:0, след като мина през купи играчи като на махленски мач.
След това домакините драстично намалиха темпото и изчакваха края на двубоя. Това позволи влизането в играчи като Алваро Одриосола и Джошуа Зиркзее. Появи си е и 19-годишният Оливер Батиста Майер, за когото това беше дебют в първия тим на Байерн. Младокът играе като крило и замени Гнабри.
В следващите два кръга на Байерн му предстои сблъсъци с играещите силно Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах).