Пашов и Арарат-Армения са на крачка от групите на Лига Европа, българският национал с асистенция (видео)

Георги Пашов, който само преди три дни получи първа повиквателна за национални отбор на България, блесна с аситенция при победата с 2:1 на неговия Арарат-Армения над Дюделанж в първи двубой от плейофния кръг на Лига Европа. Още в 22-рата минута българският бранител, който се бе включил в атаката на домакините,  центрира добре отдясно, а Маилсон Лима засече с глава плонжирайки. В 68-ата минута обаче Марио Покар изравни резултата след удар по земя от границата на наказателното поле.

Домакините нямаха и късмет, тъй като на два пъти гредите спасяваха отбора от Люксембург след удари на Аветисян и Нарсинг. Първата ситуация бе още преди изравнителното попадение, докато втората бе 12 минути преди края.  В 93-тата минута Арарат все пак се добра до победата след гол на резервата Илия Антонов и асистенция на Лима.

Реваншът е на 29 август в Люксембург.

До момента 29-годишният Пашов е играл във всичките седем мача на отбора си в европейската кампания.