България (U19) завърши на първо място, но ни чакат тежки съперници (видео+галерия)

Националният отбор на България (U19) допусна първо поражение в квалификациите за Евро 2017 в Грузия, след като отстъпи с 0:1 от връстниците си от Беларус на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Единственото попадение падна в 83-ата минута, като негов автор стана Иван Бахар. Голът се оказа изключително ценен за гостите, които станаха най-добрият трети тим и също продължават напред. Въпреки поражението талантите на Ангел Стойков останаха на първо място в своята група 8, като вече чакат бъдещите си съперници за Елитния кръг на квалификациите, които ще станат известни на 13 декември.

Родните футболисти имаха желания да зарадват публиката с трета поредна победа. Както е известно, младите "лъвове" бяха надвили заслужено фаворитите Португалия (1:0) и Дания (3:1). Иберийците обърнаха в Стара Загора в битката за второто място скандинавците с 2:1 и също ще играят на следващата фаза.
България U19 - Беларус U19
България е един от 27-те класирали се състава за следващата фаза на квалификациите, а 28-ият Испания се включва директно в Елитния кръг. Всичките отбори, класирали се на първо и второ място в 13-те групи, както и най-добрият трети - Беларус, ще бъдат разпределени в четири урни за жребия на 13 декември. Победителите във всичките седем групи през март ще се класират за Евро 2017, където вече ги чака домакинът Грузия.

Поражението на родната селекция днес изпрати "трикольорите" в трета урна, където се очакват много тежки съперници - Германия, Испания, Франция, Холандия, Хърватия, Италия, Белгия, Турция, Швеция, Сърбия и други.

България U19 - Беларус U19 Предвид гарантираното класиране след победата над датчаните, Стойков направи две промени в стартовите 11. Централният защитник на Славия Петко Христов и Иван Тилев от Септември отстъпиха местата си на Васил Добрев от Септември и Станислав Иванов от Левски.

Първата възможност се откри през Томислав Йорданов в 7-ата минута. Играчите на Беларус също отговориха с опасна атака, а срещата бе равностойна, като до почивката голове липсваха.

България U19 - Беларус U19 Крилото на Лудогорец Ковачев бе заменен от своя съотборник при "орлите" Ивайло Климентов на почивката. Предна ножица на Йорданов и после изстрел на Лясков бяха спасени от Павлюченко в рамките на секунди в 60-ата минута.

България U19 - Беларус U19 Капитанът на "лъвовете" Наумов получи схващане на десния крак, но въпреки това остана под рамките на вратата и на няколко пъти се намеси подобаващо. Беларус обаче натисна все повече, тъй като имаше нужда от победата, а съотборниците в Септември Чандъров и Добрев със страхотни шпагати запазиха вратата на България без гол след удари на противниковите футболисти. В 83-ата минута обаче след лошо изпълнено статично положение на домакините се стигна до контраатака и лошо подредена защита на България. Десетката на Беларус свали топката, след което преодоля защитник и очи в очи с Наумов вкара ценното попадение за Беларус.

България U19 - Беларус U19 България се опита да изравни, но без успех и така момчетата на Стойков отстъпиха, но останаха на първо място в групата.
БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 0:1
0:1 Бахар (83)

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 1. Даниел Наумов,  3. Васил Добрев, 4. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов, 9. Тонислав Йорданов  (81-20.Валентин Йосков) , 10. Георги Русев, 11. Светослав Ковачев (46-6.Ивайло Климентов), 18. Мариян Димитров,19. Станислав Иванов (72-14.Стивън Славков), 21. Асен Чандъров

Селекционер: Ангел Стойков

БЕЛАРУС (4-2-3-1):: 1.Павлюченко, 2.Шветсов, 3. Кисел, 5.Кучински, 7. Седко, 8 Краснов (72-19.Диченков), 10. Бахар, 15. Сарамаха (56-6.Саватков), 17. Лисакович, 20 Малкевич, 21.Вакулич (46-11.Мухамедау)

Селекционер: Михаил Маркел
Жълти картони: Чандъров