Португалия се измъкна в последната минута срещу Беларус в Сливен

Отборите на Португалия U19 и Беларус U19 завършиха наравно 1:1 в Сливен на стадион "Хаджи Димитър" във вторите си мачове от квалификацията за Евро 2017 в Грузия. Както е известно, двата тима са в група 8 с България и Дания, които остават на първите две места с актив от три точки. Днешните съперници пък спечелиха първите си точки, след като отстъпиха първите си мачове. Иберийците с 0:1 от родните таланти, а връстниците им от Беларус с 0:5 от Дания.

Първият мач за деня в Сливен бе изключително драматичен, като Португалия се спаси от втора загуба в продължението. Това се случи благодарение на изравнителното попадение на Мигел Луис в 91-ата минута. Малко по-рано Лисакович от дузпа в 79-ата минута бе дал аванс на белоруските футболисти.

Играчите на Елио Соуза бяха по-активни през всичките 90 минути, като имаха общо 19 удара в посока на вратата пазена от Павлюченко, но чак с последния си изстрел се разписаха.

ПОРТУГАЛИЯ - БЕЛАРУС 1:1
0:1 Лисакович (79-дузпа)
1:1 Мигел Луис (91)