Дания премаза Беларус в групата на България

Националният отбор на Дания за младежи до 19 години разби Беларус с 5:0 в мач от Група 8 от квалификациите за Евро 2017. Двубоят се игра на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора.

“Червеният динамит“ реши мача още през първото полувреме. Кристиан Кудск даде аванс на тима на Хенрик Клаусен в 9-ата минута, а Оскар Буур удвои в 18-ата. Жоел Кабонго беше точен в 38-ата, а минута по-късно Якоб-Брун Ларсен също се разписа за Дания. В 60-ата минута Ларсен вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

По-рано днес в среща от същата група България се наложи с 1:0 над Португалия в Сливен. В събота португалците срещат Беларус в Стара Загора, а България играе с Дания на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен. На 15 ноември са последните мачове в групата: Португалия – Дания (Сливен) и Беларус – България (Стара Загора).

Европейското първенство през 2017 година ще се състои от квалификационен кръг, елитен кръг и финален турнир. В квалификационния турнир напред се класират първите два отбора от всяка от 13-те групи и един от заелите трето място с най-добри показатели. Тези 27 отбора плюс Испания (отборът почива в квалификационния кръг заради първото си място в ранглистата) ще бъдат разпределени в елитен кръг, който ще се състои от 7 групи с по 4 отбора. Те ще играят в мини-турнири, след което единствено победителите в 7-те групи ще се класират за финалите плюс отбора домакин. Така осемте отбора ще бъдат разделени в две групи от по 4 и ще играят на същинското европейско първенство.

10 ноември, 11:00 часа

България - Португалия 1:0
1:0 Георги Христов (20)

10 ноември, 14:30 часа

Дания - Беларус 5:0
1:0 Кристиан Кудск (9), 2:0 Оскар Буур (18), 3:0 Жоел Кабонго (38), 4:0 Якоб-Брун Ларсен (39), 5:0 Якоб-Брун Ларсен (60)

12 ноември, 11:00 часа