Йоан Стоянов с гол и асистенция при гръмка победа на Апоел (Беер Шева)

Апоел (Беер Шева) постигна гръмка победа с 5:2 в гостуването си на Макаби (Петах Тиква) от 7-ия кръг на първенството на Израел. Българинът Йоан Стоянов изигра много силен мач за гостите, като отбеляза един от головете и асистира за още един.

Родният национал се разписа в 38-ата минута, отбелязвайки втория гол за своя тим в мача, а след това асистира за третото попадение, дело на Елдер Лопес. Другите три гола за гостите пък бяха отбелязани от Дан Битон в 3-тата, Кингс Кангуа в 64-тата и Алон Тургеман в 78-ата минута.

За домакините пък точни бяха Анас Махамид в 8-ата и Лиран Хазан в 91-вата минута.

С този успех Апоел (Беер Шева) излезе на 2-рото място в таблицата с 14 точки. Макаби (Петах Тиква) пък е на 10-ата позиция със 7 точки. Водач е Макаби (Тел Авив) с 19 точки.