Йоан Стоянов се включи от пейката при победа на Апоел (БШ)

Йоан Стоянов игра едно полувреме за Апоел (Беер Шева) при домакинската победа над Апоел (Йерусалим) с 3:1. Българинът влезе на почивката на мястото на Ор Блорян и остви добри впечатления с изявите си.

Гостите получиха два червени картона през първото полувреме, но въпреки това поведоха с гол на Охад Алмагор. След това обаче численото неравенство си каза думата и Апоел (БШ) направи пълен обрат с попадения на Пол Гарита и Антонио Сефер и автогол на Йомер Агвадиш.

В друг мач в неделя Макаби (Тел Авив) надви Макаби (Нетаня) с 2:1. Головете за гостите отбелязаха Еран Захави и Елад Мадмн, който донесе победата от дузпа в добавеното време.

С успеха Макаби (ТА) събра 16 точки и е лидер в класирането, следван от Макаби (Хайфа) с 13 и Апоел (БШ) с 11.