Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Всички резултати от третия квалификационен кръг в ШЛ

Тази вечер се изиграха последните три мача от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Предишните седем двубоя се състояха във вторник.

Норвежкият Бодьо/Глимт взе преднина срещу първенеца на Полша Ягелония след успех с 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата беше автогол на Адриан Диегес Гранде.

С Георги Костадинов в състава си, АПОЕЛ Никозия загуби с 0:2 като гост на Слован (Братислава). Георги Костадинов беше титуляр и получи жълт картон, а отборът му се огъна в последния четвърт час, когато Радослав Петрович си вкара автогол, а Роберт Мак затвърди успеха на Слован.

АПОЕЛ загуби в Братислава, Костадинов получи жълт картон

В ранния мач за деня Славия (Прага) спечели с 3:1 домакинството си на Роял Юнион СЖ. Два гола за чехите отбеляза Томаш Хори, а след почивката "червено-белите" си вкараха автогол, който запази интригата за реванша.

Славия (Прага) пропусна да реши всичко срещу Роял Юнион СЖ

Иначе във вторник програмата започна със сблъсъка между българския шампион Лудогорец и Карабах в Азербайджан. "Орлите" изтръгнаха успех с 2:1 и значително увеличиха шансовете си за класиране в плейофите преди груповата фаза.

Брилянтен Лудогорец с огромна крачка към плейофа на ШЛ, страшилището Карабах е на колене

Във втората среща за деня също имаше българско участие - ПАОК с Кирил Десподов гостуваше на Малмьо и стигна до 2:2. Българският национал влезе като резерва двайсетина минути преди края и имаше заслуга за второто попадение на тима от Солун.

Десподов помогна на ПАОК да се доближи до плейофите за влизане в ШЛ

Мидтиланд се наложи с 2:0 у дома срещу Ференцварош, въпреки че пропусна дузпа, и е по-близо до плейофите от унгарския първенец. Точни за датчаните бяха Адам Букса и Франколино.

Мидтиланд изкова добър аванс срещу Ференцварош

Динамо (Киев) посрещна Рейнджърс на "Арена Люблин" в Полша и изпусна победата в последните секунди - 1:1. Украинският гранд поведе благодарение на попадение на Андрий Ярмоленко, но в самия край на срещата Сирил Десерс изравни на тима от "Айброкс".

Рейнджърс изтръгна драматично равенство срещу Динамо (Киев)

В друг любопитен дуел Спарта (Прага) и ФКСБ също не излъчиха победител - 1:1. Джойским Дауа даде преднина на гостите от Румъния в средата на второто полувреме, а чехите се добраха до равенството с точен изстрел на Виктор Олатунджи.

Спарта се размина с обрат срещу ФКСБ

Интересен беше и двубоят между Лил и Фенербахче на Жозе Моуриньо. Французите доминираха почти през цялото време и, макар и трудно, спечелиха с 2:1. Победата на домакините донесе Едон Жегрова в последните секунди.

Лил отдалечи Фенербахче от ШЛ

С домакински успех с 2:1 завърши и двубоят между РБ Залцбург и Твенте. Тук обаче по-доволни със сигурност са нидерландците, които губеха с 0:2 до финалните минути, когато Мишел Влап върна едно попадение.

РБ Залцбург победи Твенте, но интригата остава

Реваншите от третия квалификационен кръг на Шампионската лига ще се изиграят следващата седмица.