Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

АПОЕЛ загуби в Братислава, Костадинов получи жълт картон

Георги Костадинов игра цял мач за АПОЕЛ Никозия в гостуването на Слован (Братислава) от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Отборът на българския национал загуби с 0:2 след автогол на Радослав Петрович в 74-ата минута и попадение на Роберт Мак в добавеното време, а Костадинов получи жълт картон. Реваншът в Кипър е следващата седмица.

Домакините се опитаха да използват максимално подкрепата на феновете си и в първите минути осъществиха сериозен натиск, но Вид Белец беше непробиваем на вратата на АПОЕЛ. Новото попълнение Стефан Дражич пък пропусна добра възможност за кипърците при една от редките им атаки до почивката.

В 25-ата минута Давид Стрелец отправи опасен удар с глава, но Белец отново спаси. Вратарят на гостите имаше основна заслуга за това нулевото равенство да се запази през първото полувреме, въпреки доминацията на Слован.

В 58-ата минута Дражич прати топката във вратата на словаците, но голът му беше отменен заради засада. Малко след това Костадинов получи жълт картон.

В 74-ата минута Тигран Барсегян създаде смут в наказателното поле на АПОЕЛ, а Радослав Петрович не успя да изчисти топката и я прати в собствената си врата. Ситуацията беше прегледана с помощта на ВАР, като системата потвърди попадението. В последните секунди от добавеното време словаците вкараха и втори гол. Негов автор стана резервата Роберт Мак след пас на Нино Марсели.