Лил отдалечи Фенербахче от ШЛ

Лил взе минимален аванс срещу Фенербахче в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. "Песовете" се наложиха с 2:1 у дома, а победното попадение вкара Едон Жегрова в добавеното време.

Както и срещу Лугано преди седмица, "фенерите" демонстрираха доста слабости в отбрана. Отборът на Жозе Моуриньо беше надигран от французите и трябва да е доволен, че не загуби с по-лош резултат.

Първото попадение за Лил вкара Тиаго Сантош в 12-ата минута. През второто полувреме съставът на Бруно Женесио имаше още няколко чисти положения, но вместо да удвои преднината си, допусна изравняване. Това се случи в 80-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Ирфан Кахведжи.

Все пак, последната дума принадлежеше на Лил. В добавеното време удар на Жегрова от границата на наказателното поле заблуди Доминик Ливакович и топката спря в мрежата.