Десподов помогна на ПАОК да се доближи до плейофите за влизане в ШЛ

Кирил Десподов се появи като резерва и имаше принос за това ПАОК да стигне до 2:2 като гост на Малмьо в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският национал влезе в 73-ата минута и малко по-късно центрира от корнер, след който Абдул-Рахман Баба донесе равенството на тима от Солун.

Малмьо на два пъти повеждаше, но не успя да вземе аванс преди ответния двубой в Солун след седмица. Точни за домакините от Швеция бяха Понтус Янсон и Себастиан Нанаси, а първото попадение за ПАОК отбеляза ветеранът Тайсон.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, а двата отбора си размениха по едно попадение. В 28-ата минута Нанаси центрира към Янсон и опитният защитник откри резултата с глава. ПАОК отговори в края на първата част, когато Тайсон овладя топката в наказателното поле и я прати в мрежата на шведите.

В 48-ата минута Янсон беше близо до втори гол, но уцели напречната греда. Натискът на домакините продължи и в 67-ата минута най-добрият на терена Нанаси изправи на крака феновете на "Еледа".

Наставникът на ПАОК Разван Луческу реагира, като пусна Десподов и Мади Камара на местата на Андрия Живкович и Щефан Шваб. Българинът се включи силно и след изпълнен от него ъглов удар се стигна до гола на Баба.

Победителят от двойката ПАОК - Малмьо ще се изправи в плейфния кръг за влизане в групите срещу един измежду Спарта (Прага) и ФКСБ.