Бразилия отнесе Япония и продължава да мечтае след убийствен дабъл-дабъл на Кабокло

Бразилия победи със 102:84 (31:20, 24:24, 22:29, 25:11) Япония в последния си мач от първата фаза на баскетболния турнир на Олимпиадата. По този начин "селесао" продължава да мечтае за класиране в следващия етап на надпреварата с баланс от 1 успех и 2 загуби, като има шансове да се класира като трети най-добър отбор.

Срещата започна добре за тима воден от Александър Петрович, който след 10 минути вече имаше преднина от 9 точки. След това обаче японците успяха да изиграят равностойна втора четвърт , завършвайки в нея 24:24 и двата отбора се оттеглиха на почивката при разликата направена от Бразилия през първия период - 9 т. След паузата Япония вдигна оборотите и преди заключителната четвърт намали пасива си само на 2 точки. В последните 10 минути обаче бразилските баскетболисти не оставиха никакъв шанс на съперника си, спечелиха с 25:11 тази четвъртина, а с това и мача.

Бруно Кабакло беше над всички за Бразилия с дабъл-дабъл - 33 точки и 17 борби, Витор Бените вкара 19 точки, а 13 добави Марселиньо Уертас.

За Япония Джош Хоукинсън също записа дабъл-дабъл срещу името си - 26 точки и 10 борби, а Юки Кавамури вкара 21 точки и направи 10 асистенции.