Япония отново победи, минимален успех прати Парагвай на ¼-финал

Груповата фаза на футболния турнир в Олимпийските игри приключи с последните мачове в група D. В тях с победи с поздравиха съставите до 23 години на Япония и Парагвай.

Японците записаха трети пореден успех на френска земя, след като спечелиха с 1:0 срещу Израел в срещата им, която се изигра в Нант. Единственото попадение дойде в добавеното време на двубоя и беше дело на Мао Хосоя.

Междувременно, парагвайците също постигнаха минимална победа с 1:0, но срещу Мали. Тук обаче победният гол дойде още в 5-ата минута, когато Марсело Фернандес се разписа с чудесен шут от голяма дистанция.

Така Япония завърши на първо място в групата с пълен актив от 9 точки. Парагвай пък си гарантира втората позиция със своите 6 пункта. Мали и Израел пък останаха само с по 1 точка, но третото място е за африканците заради по-добрата им голова разлика. В четвъртфиналите японците ще срещнат Испания, а парагвайците ще трябва да отстранят Египет.